Dancehall Queen Contest 2017 začína už dnes! Ktorá si odnesie cenný titul?

Ako ste už iste poznamenali, alebo by ste určite mali, dnes sa v Prahe opäť uskutoční jedinečná udalosť. V rámci pravidelných parties Run It! znova prichádza Dancehall Queen Contest, kde víťazka získa oficiálny titul DHQ. Túto jedinečnú možnosť majú ženy a holky na našom území už po druhýkrát. Ak nevieš o čo presne ide čítaj ďalej, všetky pravidlá podrobne vysvetlíme. Čo musíš hlavne vedieť je, že event sa koná už dnes večer, tj. piatok 19.5.2017 v pražskom Anděl Music Clube.

Pre vás, ktorí s takýmito súťažami nemáte skúsenosti, prebiehať to bude nasledovne: Všetky účastníčky (okrem online výherkyne) musia na začiatok predviesť svoju tzv. preselekciu, 1 minútu dlhé demo, avšak či si demo nacvičíte vopred, alebo budete chciet freestyle-ovať je úplne na vás. Porota si z preselekcie vyberie TOP 6 do druhého tzv. “Freestyle” kola, kde nebudete vopred vedieť, akú pesničku dostanete, avšak bude to výber z newschool-ových dancehall songov. Ďalšie kolo, do ktorého postúpia už len 4 najlepšie je striktné aj v rámci Dress Code-u, čím je oldschool téma, pesničku vopred nebudete vedieť, ale tým sa úkaže či máte dostatočný knowledge. Posledným kolom je finále, do ktorého sa dostanú dve najlepšie, ak bude kvalita naozaj vysoká a porota by si priala vidieť tri dievčatá, v hre je aj táto možnosť.

Hlavnou porotkyňou je minuloročná víťazka DHQ Michelle Bambaii z Badd Fyah crew, okolo ktorej zasadnú znalí pomocníci Irie Memba a člen nemeckého soundsystému City Lock. Všetky potrebné a zaujímavé informácie nájdete na facebookovej udalosti.
Neváhajte! Prídite sa zabaviť. Nezabudnite, že sa bojuje o titul Dancehall Queen , čo neznamená len krásny tanec, ale aj krásny výzor a vystupovanie. Nezáleží z akej si krajiny, pražšká DHQ súťaž je otvorená pre všetkých….

Dancehall Queen už len z názvu napovedá o čo sa jedná, a teda o kráľovnu tanečného štýlu Dancehall, ktorý pochádza z Jamajky. Mnoho tanečníčiek si myslí, že sa môžu označovať ako “dancehall queen”, pretože sa napríklad tomuto tanečnému štýlu začali venovať alebo ich to baví. Avšak pravda je taká, že oficiálne sa “DHQ” môžete označiť až po výhre na oficiálnej dancehall queen súťaži. Prvá oficiálna DHQ súťaž sa odohrala na Jamajke v roku 1992, vyhrala ju veľmi známa (v dnešnej dobe už neaktívna) DHQ Carlene. Každoročne sa počas augusta na Jamajke stretnú tie najtalentovanejšie královny z celého sveta. Prvou zahraničnou DHQ sa stala Junko Kudo z Japonska, v roku 2002. Už niekoľkokrát sa na prvých priečkach umiestnili aj európske tanečníčky a veríme, že sa to už niekedy podarí aj niektorej z tých našich. Talent, look, ale aj skillz na to určite majú!

SÚŤAŽIACE DHQ 2017 PRAHA:

NATÁLIA FELINITY

GABRIELA

SAB

CUCA

GUSIA

HENYA

KOKI

Share Button

Related Post

Reggae Callin'
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.