Woodman Jam – nová posila nemeckej scény

Absolútne nová nemecká formácia Woodman Jam práve vypustila do sveta druhý singel “Don’t Lose”. Kedže jedným zo zakladateľov je aj bývalý basák Medial Banana, Marc Sipeky, využili sme túto možnosť a trochu sme ho vyspovedali:

Interview Woodman Jam:

RC: Ako a kedy ste sa dali dokopy?

– Spoznali sme sa minulý rok v lete na miestnej jam-session študentského baru v budove technickej univerzity v Berlíne. Všetko cez kamarátov. Stretávali sme sa už nejaký čas pravidelne hrávať a tak to vyšlo, že sme sa rozhodli založiť kapelu. Po menších obmenách sme potom vytvorili túto formáciu.

RC: Ako vznikol názov Woodman Jam?

– Názov “Woodman Jam” vznikol z kombinacie miest, kde sme aktívni. Slovo “Woodman” vzniklo z ulice, kde sa nachádza naša skúšobna “Holzmann Strasse” a slovo “Jam” – viď otázku číslo 1.

RC: Prečo práve reggae? Mali ste s týmto žánrom skúsenosti aj predtým?

– To, že hráme reggae tiež vzniklo prirodzenou cestou. Už na začiatku sme zaujali ľudí v tom bare nezvyčajným zvukom, popri blues, funk, soul, stoner rock sme sem tam zahrali aj reggae. No a potom, čo Sebastian, náš spevák, vytiahol svoj spev bolo všetko jasné. Napriek tomu to trvalo istý čas, kým sme zaradili reggae do našich hlavných hudobných štýlov. Časom sa ukázalo, že nás reggae spája a že sme sa v tej muzike našli.

– Skúsenosti s hraním reggae som mal na začiatku kapely iba ja. Predtým, než som odišiel do zahraničia som hrával v jednej veľmi dobrej a známej, slovenskej banánovej, reggae kapelke. (smiech).

RC: Najväčšie vplyvy, inšpirácie a vzory?

– Inšipirácia je všade okolo nás. Či už ľudia, miesta, hudba, príroda ,alebo dobrý rozhovor. Na tom vôbec nezáleží. Ide vždy o pocit. Samozrejme má každý z nás svojich hudobných favoritov a aj mená, ale je ich priveľa.

RC: 5 naj trekov?

Gentleman and Afu-Ra – Why Cry
Ponto de Equlibrio – Jah Jah me Leve
O.V.Wright – Let´s straighten it out
Fat Freddy´s Drop – Wondering Eye
Protoje feat. Kabaka Pyramid – The Flame

RC: Plány do budúcna?

– Plánujeme hrávať koncerty, včera nám vyšiel druhý singel “Don’t Lose”. Postupne vyjdú ďalšie single, aj so spoluprácami s rôznymi ľuďmi (z Jamajky, ľudia z nášho okolia, s Peťom Zajačekom sme nahrali trek), plánuje sa EP, chceme cestovať, vytvárať connections medzi ľuďmi a našou muzikou, experimentovať so zvukom. Pravidelne nahrávame a hráme sa so zvukom v našom štúdiu a samozrejme vyvíjať sa ďalej. A mnoho ďalších nápadov…

RC: Kde sa vidíte za 5 rokov?

– Vo väčšej skúšobni. Ale takú peknú tour by sme tiež neodmietli. Každopádne veľa hrať!

RC: Ako vnímaš nemeckú reggae scenu? Pocituješ rozdiel pri rozbiehaní kapely na Slovensku a v Nemcku?

–  Áno, rozhodne pociťujem rozdiel vo vývoji. Scéna v Nemecku je iná, veľa ľudí už reggae a dancehall pozná od iných interpretov a veľakrát teda porovnávajú. To má samozrejme aj svoje výhody, ale treba sa o to viac snažiť, aby o vás ľudia začali hovoriť. A samozrejme je rozdiel aj v tom, že som na Slovensku vyrastal a poznal viac ľudí. V Berlíne som začínal úplne od nuly. Trvalo to tri roky, kým sa náš projekt vybudoval.

RC: Ďakujeme pekne za rozhovor a držíme palce v sľubnej kariére!

Prvý singel kapely s názvom: “Rising Sun”.

 

Share Button

Related Post

Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.