Dlho očakávaný debutový album od Chronixx-a nesklamal. Chronology je plný hitov a skvelého vajbu

Jeden z najväčších jamajských objavov súčasnosti, hviezda, ktorá sa nevezie spolu s úspechom svojich slávnych rodičov, Chronixx, tak mladý a tak talentovaný, vydáva dnes, 7.7. 2017, svoj dlho očakávaný debutový album. Vyrastajúc v jamajskom Spanish Town-e a odmala obklopovaný hudbou legiend, ktoré dennodenne stretával, ako Burro Banton či Gregory Isaacs, venoval svoj starostlivo pripravovaný počin svojmu otcovi, veteránovi Chronicle, po ktorom album “Chronology” aj pomenoval. Chronixx patrí medzi novú vlnu reggae umelcov zvanú Reggae Revival Movement, ktorá prináša svetu nový a moderný svojský sound, ktorý má však svoj základ v roots reggae kultúre. Chronology bol nahrávaný a produkovaný na viacerých miestach Ameriky a na Jamajke, preto ponúka široký záber na celú reggae či dancehall kultúru, a často siaha aj za jeho hranice a naberá globálny smer.

Obsahuje 16 piesní, kde sa stretávajú jeho dosiaľ vydané hity; nechýba ani jeho obrovský  “Smile Jamaica” z roku 2013 či “Spanish Town Rockin'” z 2015-teho, spolu s úplne nepočutými vecami. Iba pred pár dňami nás potešil vydaním klipu na dancehall tune “Likes”, ktorú si môžeme vypočuť aj po boku hip hopovo orientovanej “Black Is Beautiful”. Zvuk albumu dodala jeho sprievodná kapela Zinc Fence Redemption, po boku ktorej si na piesňach “Christina” a “Country Boy” zahosťovala bluesová gitarová legenda Donald Kinsey, ktorý hrával na albumoch Boba Marleyho a Petra Tosha. Jediná pieseň na ktorej sa Chronixx neobjavil sám, je jeho kolaborácia s otcom Chronicle na singli “Big Bad Sound”. Všetky svoje texty si píše a produkuje sám, debut preto vydal pod svojim labelom Chronixx Soul Circle.

Album sa rozhodol vydať po jeho eponymnom (a vydarenom, často vypredanom) americkom turné. Toho sme sa dočkali až po jeho 5-ročnom pôsobení na reggae scéne, ktorej doteraz venoval už množstvo známich piesní. Na konte má aj svoje prvé EP “Dread And Terrible” (2013), uznania od vplyvnej crew Major Lazer, ktorá mu vydala mixtape “Start a Fyah”(2012), či minuloročný “Roots and Chalice”. Debut si môžeš kúpiť na iTunes, a jeho vynilové vydanie bude určite must have tohto leta.

Tracklist
01. Spanish Town Rocking
02. Big Bad Sound featuring Chronicle
03. Skankin’ Sweet
04. Ghetto Paradise
05. Country Boy
06. Smile Jamaica
07. I Can
08. Selassie Children
09. Black is Beautiful
10. Majesty
11. Loneliness
12. Likes
13. Tell Me Now
14. Legend
15. Christina
16. I Know Love [Bonus Track]

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.