17 českých a slovenských reggae interpretov, ktorých uvidíš na Uprisingu 2017! #UprisingCountdown

Do Uprisingu ostáva 17 dní! Okrem veľkých svetových reggae interpretov ťa čaká bohatá nádielka takmer všetkých reggae umelcov, ktorí sú aktívni na česko-slovenskej reggae scéne. My sme vybrali 17 interpretov, ktorých nemôžeš premeškať ak máš rád práve to tunajšie reggae. Na Uprisingu sa stretnú rôznorodí umelci, ktorí každý čerpajú inšpiráciu z iného súdka, avšak stále ich niečo spája.

1. Medial Banana, najznámejšia a najúspešnejšia reggae kapela Slovenska je takzvanou stálicou festivalu od svojho založenia. Miláčikovia domácej scény, a tiež aj naši, tam jednoducho nemôžu chýbať.

2. N3O Akustika. Formácia talentovaných prešovských rasta muzikantov, ktorá spája prvky slovenskej tradičnej hudby s reggae. Veľkopočetná skupina sa určite na malé pódia ťažko zmestí. Pozitívny chlapci však nemajú problém rozložiť si svoje nástroje aj na ulici a urobiť poriadny koncert pre okoloidúcich fanúšikov.

3. Polemic x Dr. Ring Ding. Netradičná kombinácia nemeckého raggamuffin speváka so ska legendou Slovenska, ktorú určite nikomu netreba predstavovať.

4. Rida Radar ako najväčší ganjaman republiky zavŕši svoje letné turné práve na Uprisingu. Tam ho každoročne čaká čoraz viac fanúšikov, ktorí sú Ridove texty naučení rovnako ako on.

5. Konekshan je najčerstvejšia slovenská reggae kapela, ktorej predpovedáme sľubnú budúcnosť.

6. Dr. Kary je pozitívny český mc, ktorý je na scéne už dlhé roky a baví množstvo ľudí.

7. Mr. Cocoman, najaktívnejší mc, producent a muzikant českej scéne nemôže chýbať. Je zakladateľom top labelu Coco Jammin, členom skupiny Nevereš a tiež má aj EDM projekt Sirene Factory.

8. Urban Robot myslí srdcom ale bojuje hlavou, ako prezrádza motto dua Mic-key Deadalista a producenta Paazyph. Trefne až satiricky poukazujú na problémy dnešnej spoločnosti pričom sa v textoch snažia nájsť riešenia a vniesť kúsok svetla do každodenného života.

9. Pokyman ft. Lukie Fwd je nový sľubný projekt speváka a klávesáka z Medial Banana. Pokyman pripravuje svoj sólo album, z ktorého predstaví nejednu nepočutú novinku, z ktorých všetky produkoval Lukie Fwd.

10. Dub Settlers HiFi je jediný slovenský veľký soundsystém, ktorý to za svoje krátke pôsobenie dotiahol až za hranice Slovenska.

11. Šaniel a Sue je najchutnejší spevácky párik, ktorý spája slovenský folklór s reggae a jemu podobnými žánrami. Práve pripravujú svoj druhý album, ktorý prídu na festival predstaviť.

12. Pull Up Unity je jediná dancehall formácia na Slovensku, ktorú tvorí Yanman a Junior Smile.

13. Loopata Makay a jeho horehronský dancehall je známi široko-ďaleko. Vtipnými ale aj vážnymi textami baví už mnoho rokov každého poslucháča. Špeciálne pre Uprising si tento rok pripravil aj originálnu hudobnú pozvánku:

14. MessenJah. Autor hitu “Ganja Je Lék” si stavia na sile posolstva, a často produkuje politicky angažované, spirituálne dotknuté texty.

15. Colectiv je pozitívny autor mnohých piesní, a dlhoročne pôsobiaci český spevák.

16. MikkiM ft. Dave Trumpeteer je jedinečné duo dj-a a producenta s trúbkarom.

17. Rollandblow, dlhoročne pôsobiaci selektor hrajúci striktne z vinylov.

Share Button
(Visited 1,388 times, 1 visits today)
zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook