Speváčka Sara Lugo, ako hlavná reggae hviezda, uzatvára program Uprising Winter Edition

Už o necelý mesiac, presne 2. decembra, zaplaví Bratislavu vlna reggae, dancehallu či hip-hopu. V Ateliéri Babylon sa bude konať už 8. ročník Uprising Winter festivalu. Prvou veľkou hviezdou bola ohlásená švédska skupina Looptroop Rockers, ktorí na Slovensku budú oslavovať svoje 25. výročie na hudobnej scéne. Ďalšou hviezdou, ktorá na zimnej edícii predvedie svoje vystúpenie, je reggae speváčka, Sara Lugo. Na Slovensku sa po prvý raz predstavila v roku 2015, získala si mnoho fanúšikov, ktorí už určite netrpezlivo čakajú na začiatok decembra.

Sara sa do povedomia fanúšikov reggae hudby dostala v roku 2012, kedy sa objavila na Reggaeville Ridiime, v kolaborácií s Kabaka Pyramid a piesňou “High and Windy”. O ďalšie dva roky predstavila svoj obrovský hit , “Really Like You”, na ktorom jej hosťuje Protoje. Obidve skladby sa následne po boku ďalších desiatich trackov objavili na jej druhom albume Hit Me With Music. Album vyšiel pod záštitou Oneness Records a priniesol jej očakávaný úspech na scéne. Jej piesne sú mixom reggae hudby spolu s prvkami soulu, popu či jazzu. Sara sa nebráni ani spoluprácam s ďalšími skvelými reggae umelcami, čo potvrdzuje aj jej album Sara Lugo & Friends , na ktorom sa objavila spolupráca s Rasom Muhamadom, Naptali, Jah9 či Jahcoustix. Jej tvorba sa posúva čoraz vyšie a vyšie, tento rok už stihla priniesť remix EP “Really Like You” a remixový album Swing Ting, kde spoločne s kapelou Jazzrausch Bigband prerobila svoje najväčšie hity do lahodných tónov swingu a jazzu.

Fanúšikovia sa okrem týchto dvoch zahraničných headlinerov môžu tešiť aj na vystúpenia domácej scény. Svoje shows na Uprising Winter Edition predvedú Pokyman & Lukie Fwd feat. DJ Simple Sample, GR Team (Gramo Rokkaz) v zložení Decko, Danosť, Tono S. a DJ Llkama, ďalej Haf & Beyuz spoločne so Zetuzetou, Cocoman a.k.a. Adam Lanči predstaví jeho nový album, no a spoza djského pultu Selekta Gunfingah.

Tak neváhaj a príď na tento krásny, 8. ročník zimnej edície Uprising festivalu v sobotu, 2. decembra. Kapacita Ateliéru Babylon je limitovaná a preto odporúčame zakúpiť lístky v predpredaji. Nájdete ich v sieti Ticketportal a spolu so všetkými potrebnými info aj na stránke festivalu uprising.sk. Určite sa je na čo tešiť.

EVENT

TICKETS

WEB

 

Share Button
(Visited 314 times, 1 visits today)
Nikka
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook