Talentovaná slovenská kapela Konekshan posiela svoj druhý singel Woof’n

Ladies and gentleman, mladá slovenská reggae/dub kapela Konekshan, posiela nový singel. Woof’n, ako sa novinka volá, vychádza v podobe animovaného videoklipu, o ktorý sa postaral Norbert Neuschl. Aktuálnemu singlu predchádza úspešná augustová prvotina Rom Com (Romantic Comedy), ktoré kapela sľubuje ešte tento rok doplniť debutovým albumom.

Konekshan, nielenže prostredníctvom hudby a ich pozitívnej energie spája ľudí, no skrýva aj príbeh ako sa bývalí sólisti a hudobníci kapiel ako Medial Banana či Foolproof Riddims spoločne našli v sľubnom projekte. Ich tvorba pozostáva z reggae a jeho subžánrov ako dub, steppas, roots a dancehall, ktoré dopĺňajú rockové, funkové či soulové prvky a improvizácia. Za mikrofónom striehne raggamuffin Grem v spoločnosti šarmantnej Barbory Solařovej, ktorá obsluhuje aj klávesy. Okrem nich tvoria kapelu zakladateľ Boris Bašista (bicie), Filip Rácek (basgitara, produkcia), Roman Pavlík (rytmická gitara, spev) a Kubo Jánoši (sólová gitara, spev).
Za svoje krátke, no veľmi aktívne pôsobenie stihli odohrať mnohé koncerty a navštíviť festivaly ako Uprising, Drienok, Reskáá či Atmosféra. Tento rok tomu nebude inak, svoju účasť už potvrdili na viacerých letných festivaloch. Svoj prvý rok na scéne spečatia koncertom v bratislavskom Re:fresh klube 29.3, kde pódium zazdieľajú so Slovincami Raggalution.

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.