Nové mená 11. ročníka Uprisingu: Stylo G, Million Stylez, Bigga Ranx a mnoho ďalších

Na začiatku týždňa sme znova dostali už tradičnú pondelkovú nádielku nových mien Uprising festivalu. Overení interpreti, slovenské premiéry aj zvieži mladý vánok zavítajú na 11. ročníku festivalu. Už teraz bohatý program premiérovo dopĺňa jamajská hviezda britského dancehallu a grimu Stylo G, Švéd s japonskými a francúzskymi koreňmi, no so skvelým patois, Million Stylez, a francúzsky raggamuffin Bigga Ranx. Dvojnásobnú a špeciálnu nakladačku dostanete od dvojice Ras Demo a YT, a ďalej sa predstavia maltská, zároveň multikultúrna formácia Pon Di Corner, jamajčan Peppery s Ram Goat HiFi, Mandinka Warrior, a dj BeLights.

Autor mnoho a všade-hraných hitov “Call Mi A Yardie”, “Soundbwoy”, “Yu Zimme” a “Badd” so Sister Nancy, Stylo G sa na Slovensku predstaví po prvý krát. Jamajská hviezda britského dancehallu bola medzi prvými, ktorí v tom čase hľadali most medzi Jamajkou a grimom. Syn legendárne speváka Poison Chang sa ešte ako tínedžer presťahoval do Londýna, čo ho viedlo k vytvoreniu vlastného štýlu, ktorý by mal základ v jamajskej kultúre, ale priblížil by sa domácemu publiku. Od vydania jeho prvého hitu “My Yout” ubehlo mnoho rokov, dariť sa mu začalo však pred 10-timi, ako sám aj spomína vo svojom novom EP “10 Years Later”. Za toto dlhé pôsobenie stihol spolupracovať s mnohými jamajskými aj mimožánrovými umelcami (ak ich tak vlastne môžeme nazývať) ako sú Clean Bandit, Shaggy, Chip, Pixie Lott, Major Lazer, Beenie Man, Gyptian, Ding Dong a mnoho ďalších. Ako už stihol avizovať, nové 5-trackové EP je len akousi ochutnávkou, pretože aktuálne je v prípravách svojho debutového albumu.

Ey Miss Fatty fatty yuh a murda! Správa o tom, že Million Stylez sa vracia na Uprising určite potešila mnohých z nás. Dancehallová ikona pochádza zo Švédska, má francúzsko-japonské koreňe, no spieva ako Jamajčan. Jeho hit “Miss Fatty” spôsobila v čase vydania medzinárodný ošial, a ešte doteraz sa hráva na parties. Jednohitový interpret to však nie je, určite všetci dobre poznáte piesne ako “Fade Away”, “Baddis Ting”, “Police In Helicopter”, “Everyday”, “Love We Deal With” či “Supastar“. Na konte však má aj tri prepracované albumy a spolupráce s interpretmi ako sú Beyoncé, Gentleman, Alborosie, Bounty Killer, Charly Black Busy Signal, Shaggy a tak. Million Stylez sa v minulom živote určite narodil na Jamajke, o čom svedčí aj štvrté miesto v jamajskej talentovej súťaži Big Break, ktorej sa v roku 2005 ako prvý ne-jamajčan zúčastnil.

Svoj nový album “1988” a nový žáner “vapor reggae” vám predstaví francúzsky raggamuffin Bigga Ranx. Talentovaný spevák spieva už od 13-tich rokov, odkedy sa “hľadal” v hudobnom svete. Očarovaný jamajskou kultúrou a zároveň ovplyvňovaný západnou, americkou produkciou si dokázal vziať niečo z obidvoch svetov a skvelo skombinovaťhip hop s reggae. Nebojí sa však zájsť ani do štýlov dnb a dubstep. Zbystriť pozornosť by sme mali aj na špeciálnu kombináciu v podaní britských ragga spevákov Ras Demo aka Demolition Man a YT. Neobyčajné vystúpenie, kde sa za mikrofónom budú striedať dva dosť výrazné hlasy odporúčame nepremeškať. Bohate naložený freestyle budú striedať autorské piesne, podané raketovou rýchlosťou.

Ďalšími novými menami ktoré sme v pondelok mohli vidieť na line-upe sú Belights, Peppery, Mandinka Warrior a Pon Di Corner (s ktorými pripravujeme aj rozhovor), a ktoré doplnia line up s už zverejnenými Inner Cirle, Lee Scratch Perry, Mighty Diamonds, Lady Leshurr či Movits.

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.