Nové mená z domácej scény, na ktoré sa môžete tešiť na tohtoročnom Uprising festivale

Okrem oznámených zahraničných umelcov ako sú kapela Inner Circle, Mighty Diamonds, Lee Scratch Perry + Mad Professor a mnohí ďalší, sa môžete tešiť aj na tieto bomby zo slovenskej a českej hudobnej scény.

POKYMAN & LUKIE FWD

Domácu scénu budú aj tento rok reprezentovať POKYMAN spolu s LUKIE FWD, ktorí svoj spoločný projekt rozbehli už minulý rok. Do vašich uší sa iste dostali skladby General a Nechaj Môj Weed, ktoré si spolu s touto dvojicou budete môcť zaspievať aj na tohtoročnom Uprisingu.

KONEKSHAN

Túto, pomerne mladú kapelu, ste mali možnosť si vychutnať taktiež už na minuloročnom Uprising festivale. Členovia KONEKSHAN nie sú žiadni nováčikovia na slovenskej reggae/dub scéne. Je to partia, ktorú dal dokopy Boris Bašista (bicie) známy z účinkovania v kapele Medial Banana či A.M.O. Ďalšími členmi sú Filip Rácek (basa, produkcia) a Roman Pavlík (spev, gitara) zo známej bratislavskej formácie Foolproof Riddims, Kubo Jánoši (vokály, sólová gitara) z funky prostredia, talentovaná a charizmatická Barborka Solařová (spev, klávesy) a nakoniec Grem, prísny raggamuffin z Poľska.

SMOLA A HRUŠKY

Kapelu SMOLA A HRUŠKY, ktorá sa na festival vráti po pár rokoch, predstavovať netreba. Na slovenskej hudobnej scéne pôsobia už pekných 20 rokov. Ich charakteristický štýl v zmesi reggae punku, ska, rocku a popu už strhol tisícky ľudí, ktorí spamäti poznajú ich hity ako sú  Fajčiť Treba, Profesor lásky, Zelený čaj, Som Na*ebaný a mnoho ďalších.

URBAN ROBOT feat. MESSENJAH, COLECTIV & OLD HUNTA

Českú scénu príde tento rok na Uprising reprezentovať v silnej zostave URBAN ROBOT feat. MESSENJAH, COLECTIV & OLD HUNTA. Všetkých menovaných spája spolupráca na poslednom albume dvojice Urban Robot. Tá mieša reggae, hiphop a ďalšie prevažne elektronické žánre do sociálnej satiry, ktorú pomenovali svojsky “urban reggae” .

N3O & BAND

Dominik Varchola pod názvom N3O tvorí už mnoho rokov jedinečnú a uvedomelú hudbu v rytmoch slnečného reggae s príchuťou slovenského folku. Dnes, po pauze po dlhoročnom pôsobení vo formácii N3O Akustika, sa ako sólista vrátil na scénu a koncertné pódia a poctivo maká na novom albume, ktorý nám toto leto na Uprising príde predstaviť

ERIK ŠULC & TRIBAL COLOURS

ERIK ŠULC & TRIBAL COLOURS je novým vedľajším projektom speváka z Medial Banana Erika a hudobníkov z kapiel La3no Cubano, Space Cats a Gonsofus. Svetové aj domáce hity po boku čoraz väčšieho počtu autorských piesní ponúknu aj na tohtoročnom Uprisingu vo svojej show nesúcej sa v štýloch reggae, dub, pop rock či latino.

 

 

Share Button

Related Post

Nikka
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.