V rámci festivalu [fjúžn] vás čaká reggae večer s Medial Banana, TiNG a špeciálnym hosťom

Už v sobotu 21. apríla sa bratislavská kapela Medial Banana predstaví na špeciálnom vystúpení v
rámci festivalu [fjúžn]. Slovenskú reggae špičku, ktorú nikomu netreba predstavovať doplní ich špeciálny hosť s tuniskými a egyptskými koreňmi, U-Cee. Jeho prevažne reggae tvorba má silný vplyv arabskej a africkej kultúry, soulu aj funku.

Druhou kapelou, ktorá sa počas večera predstaví, je medzinárodná kapela TiNG, pôsobiaca v Prahe. Multižánrová zostava tvorí v štýle, ktorý nazvala “Praggamuffin”, pričom čerpá z  reggae, ska, dancehallu, drum´n bassu, swingu, rocku a hip hopu. Frontman kapely, rodák z USA, MC Turner je multiinštrumentalista, ktorý po rokoch cestovania našiel svoj kraj v Českej republike, kde spolu s bratom Millerom založili túto skvelú fomáciu. Ďalší členovia kapely tvoria českí muzikanti po boku bubeníka Omara z Mexika. Na konte majú ocenenie Anděl z roku 2013 v kategórii Ska & Reggae  za album “The Toaster”. Aktuálny však majú minuloročný, v poradí tretí album “Alter Ego”. Ten sa už viac prikláňa k ska s náznakmi balkánu, a vôbec po prvý krát na ňom bratia Harrisonoví spievajú po česky.

Trinásty ročník multižánrového festivalu [fjúžn] opäť predstaví program približujúci cudzincov a nové menšiny. V týždni od 20. do 27. apríla prinesie možnosť spoznať život, kultúru a tradície ľudí, ktorí sú súčasťou našej krajiny, hoci z nej nepochádzajú. Bohatý program, ktorého súčasťou sú viaceré koncerty, výstavy, diskusie, komunitné podujatia či aktivity pre deti nájdete na www.fjuzn.sk.

Festival [fjúžn] realizuje Nadácia Milana Šimečku s podporou Fondu na podporu umenia.

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.