KattyGyal Kenta predstavuje prvý singel “Television Mad” z jej nového albumu

Česká reggae speváčka KattyGyal Kenta avizuje čoskorý príchod nového albumu “Invisible Roots” z ktorého posiela prvý singel “Television Mad” v kombinácii s britským spevákom Jah Screechy. Ako sama tvrdí, nový album považuje za veľký krok vpred po 11-tich rokoch na scéne, ktoré sprevádzali mnohé chytľavé hity v reggae, dub či dancehall-ovej nôte. Na žánrovú a zvukovú rozmanitosť sme u nej už zvyknutí, čo sa odzrkadlí aj na novej doske.

“Strom začína koreňmi, ktoré mu pomáhajú pevne stáť, aby sa jeho koruna mohla šplhať hore. Môj album začína rocksteadys kladbami, ako zástupca začiatkov reggae všeobecne, a tiež aj mojich začiatkom v kapele SilesiJAH All Stars. Potom nasledujú new roots a digital pecky, čo odzrkadľuje moju doterajšiu tvorbu, ktorú som však poňala vo vyššej kvalite. Druhá polovica albumu  patrí steppa dubu, ktorý ma absolútne pohltil a unáša ma do výšin.”

Na albume nájdeme 13 skladieb a jeden remix, ktoré pochádzajú od producentov z celej Európy. Album je celý v angličtine, nahrávaný a mastrovaný v pražskom Mustakillah Studio. Album pokrstí už zajtra 26.5. 2018 na českom Muffin festivale, no na jeho úplné vydanie si ešte budeme musieť troška počkať. Viac info už čoskoro, zatiaľ si vychutnajte aktuálnu novinku.

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.