Na Uprising festivale sa tento rok spoločne predstavia Onyx a Dope D.O.D.

Fanúšikovia Uprising festivalu si už koncerty oboch menovaných mohli vychutnať v predchádzajúcich rokoch. Vždy však hrali samostatne, a práve preto to tento rok bude o niečo iné. Onyx a Dope D.O.D. sa tento rok na stage Uprisingu postiavia spoločne a predstavia energickú show pre svojich fanúšikov a návštevníkov festivalu.  Táto  československá premiéra spojenia ich spoločných síl sa bude konať 24.-25. augusta v Bratislave.

Po prvýkrát sa ich cesty stretli už pred nejakým časom, keď Onyx prizvali Dope D.O.D. nahrať track #WakeDaFucUp. Chlapci z Onyx boli zrejme výsledkom viac než nadchnutí, pretože po ňom pomenovali celý album.  Úspešný single prevalcoval fanúšikov oboch kapiel, ktorý si, pochopiteľne, pýtali viac. Tej sa však dočkali až minulý rok, keď sa na pultoch objavila celá spoločná doska Shotgunz in Hell.

Onyx funguje už od roku 1988, pričom sú aktívni až dodnes. Jedny z najvýznamnejších predstaviteľov boombap gangsta rapu a hardcore hip hopu úspešne miešali svoju hudbu s metalom a punk rockom a dostali sa tak do pozornosti širokej verejnosti. Sú známi svojími energickými a dych vyrážajúcimi vystúpeniami.

Dope D.O.D., holandské trio z malebného mesta Groningen, je jedným z popredných aktov na európskej scéne a ich zvuk by sa dal charakterizovať ako mix hardcore hip-hopu s klasickým rapom a elektronikou.

Okrem nich sa z hiphopu môžete tešiť na americké legendy Slum Village, Lady Leshurr, Movits a silný domáci reprezent, ale aj na headlinerov ako Gentleman, Inner Circle či Lee „Scratch“ Perryho.

 

VSTUPENKY
http://bit.ly/uprising2018-tickets

UPRISING
https://www.uprising.sk/
https://www.facebook.com/uprisingfestivalofficial/
http://instagram.com/uprising_festival

Share Button
(Visited 129 times, 1 visits today)
Nikka
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook