Legendy ska hudby sa na Uprisingu stretnú na jednom stage-i

Koncom leta sa je na čo tešiť. Uprising tento rok nesklamal, a popri mnohých novodobých umelcov zabezpečil bohatý výber veteránov, ktorých mená spájame s absolútnymi koreňmi reggae hudby. Do takmer sformovaného line-upu práve pribudli zakladatelia ska, The Skatalites s pôvodnou speváčkou Doreen Shaffer a kráľ ska Derrick Morgan! Umelci, bez korých by novodobé reggae nenabralo dnešnú podobu prídu odprezentovať svoje posolstvo v plnej paráde. Perfektná zostava sa stretne v jednom vystúpení, ktoré garantuje vysoko-kvalitný hudobný zážitok.

Kultová jamajská kapela The Skatalites si so sebou nesie veľký kus histórie. Nielenže ich považujeme za prvú jamajskú veľkú kapelu, sú aj zakladateľmi hudobného žánru ska. Svojim debutovým albumom “Ska Authentic” oslovili svojim originálnym štýlom veľké množstvo fanúšikov, ktorí pri nich stáli už od ich prvej skúšky kapely. Z tej sa náhodou stal aj ich prvý koncert, na ktorom sa z cesty pristavovalo veľké množstvo ľudí, ktorých nakoniec museli pustiť do štúdia. Od prvej chvíle skvelo zohratá partia má v sebe obrovskú energiu a chytľavé melódie. Už vo svojich začiatkoch pôsobili ako sprievodná kapela veľkých hviezd ako sú Bob Marley, Toots and The Maytals, Alton Ellis, Ken Boothe a mnohí ďalší. Za ich 52 rokov pôsobenia si prešli mnohými zvratmi, ktoré však prekonali a svoju hudbu plánujú šíriť navždy. 17 albumov a nespočetné množsvo hitov kryté dvoma nomináciami na Grammy za najlepší album roka odprezentujú so svojou originálnou speváčkou Doreen Shaffer.

Veľká premiéra čaká na ikonu ska hudby, rocksteady veterána, Derrick-a Morgan-a. Jeden z posledných preživších a aktívnych interpretov reggae hudby tvoril hudbu ešte pred érou veľkého hudobného boomu Jamajky. 78-ročný vitálny virtuóz je ostrieľaný vo svojom žánre, ktorému sa venuje už cez 60 rokov. Aj napriek dlhoročnej slepote sa nevzdal a podáva skvelé výkone všade kam príde. Jeho hity “Don’t Call Me Daddy”, “Moon Hop”, “Be Still”, “In My Heart”, “Meekly Wait and Murmur Not”, “Forward March”, “Blazing Fire”, či “Do The Bang Bang” ho korunovali za kráľa ska.

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.