Na Uprising-u vás tradične čakajú dancehall-ové workshopy aj Dancehall Battle

Už tento víkend sa po jedenástykrát stretáva reggae komunita nielen zo Slovenska na Zlatých Pieskoch na Uprising festivale. Okrem bohatého hudobného programu a sprievodných akcií vás čakajú tradičné dancehall workshopy a Uprising Battle. Naučte sa najnovšie dancehall moves a precvičte si svoje telo počas oboch dní na Dancehall Stage-i.

Druhý ročník Dancehall Battlu sa uskutoční v piatok od 17:30 do 18:30. O víťazovi bude rozhodovať internacionálna porota v zložení Rifical Gage, Ula Afro-Fryc, a Daniel Shykhov. Víťaz vyhráva finančnú čiastku 100€ a Uprising Merch, takže ak ešte stále váhaš s prihlásením, toto ťa môže motivovať. Stále sa naň môžeš prihlásiť a dozvedieť viac informácií tuto: Dancehall Battle 2018.

V piatok pred Dancehall Battle vás vo svojom workshope roztancuje Beshiu. Beshiu sa začala aktívne venovať dancehallu v roku 2013, keď s babami založili Badd Fyah Crew. Pravidelne navštevuje Jamajku, kde sa vzdeláva tanečne i kultúrne. Má za sebou niekoľko spoluprác s artistmi ako Sean Kingston, Bounty Killa, Patoranking, Elephant Man, Cham. Zvíťazila v battly Skillz Dem Up 2 vs 2 v Prahe, Face 2 Face 1vs 1 v Berline a Wicked Dance Contest 1vs 1 Dancehall battle a 2 vs 2 Dancehall Queen Contest v Katowiciach, Poľsku. 

V sobotu vás čakajú dokonca dva workshopy. Nauč sa populárne tanečné afro kroky ako shaku shaku alebo gwara. Denisa Mzungu vás vezme na výpravu do exotickej Afriky a kultúry, ktorá sa skrýva v jej uliciach a kluboch. Gage je členom najrešpektovanejšej dancehall crew na Jamajke – Rifical Team. Zaži skutočný dancehall vajb a energiu a priuč sa od jedného z najlepších!

Lístky na Uprising sú stále v predaji, takže ak ešte nemáš svoj lupeň, kupuj tu.


Judges photos

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.