Uprising štartuje už tento víkend! 11 interpretov, ktorých odporúčame nevynechať (+súťaž o lístok)

Už len pár dní nás delí od začiatku Uprising-u, najväčšieho reggae festivalu strednej Európy. Nielen reggae fanúšikovia sú však nedočkaví. K 11-temu ročníku vám odporúčame 11 interpretov, na ktorých sa oplatí zbytriť pozornosť. Ako headlineri takých slovenských reggae Vianoc sa predstaví silná zostava v zložení: Gentleman, Julian Marley, Inner Circle, Skatalites, či Onyx a Dope D.O.D.

Tento rok si organizátori pripravili veľmi pestrý line-up, z ktorého si každý vie vybrať to svoje. Nechýba bohaté medzinárodné obsadenie od USA cez Jamajku, Maltu až po Indonéziu, zástupcovia všetkých žánrov od reggae, dancehall a dub až po hiphop a dnb, bohatý sprievodný program, ale návštevníkov potešia aj zmenami v areáli a festivalou ponukou jedla a nápojov. A čo poteší určite každého z nás, osvieži nás Zlatý Bažant a pestrá ponuka pív v Beerporte.

Pre jedného z vás sme si uchmatli jeden voľný vstup na tento festival. Podmienky sú jednoduché: zazdieľaj tento príspevok na svojom profile (public/verejne), lajkni našu fanpage a do komentárov sem nám napíš na koho sa tešíš ty. Náš výber je tento:

1. Bristká kráľovná grime-u Lady Leshurr sa preslávila najmä svojimi freestyle videami Queen’s Speech. Jej hlas je nezameniteľný a jej vystúpenia sú vysoko energické.

2. Harmonické trio rastafariánov Mighty Diamonds vzniklo už v roku 1969 a funguje dodnes. Ich debutový album “Right Time” ich preslávil po celom svete, ako aj ich evergreen “Pass The Kouchie”.

3. Jamajčan Stylo G je jednoznačne jednotkou britského dancehallu. Svojim unikátnym flow tvorí most medzi dancehall-om a grime-om. Aktuálne má na konte ešte čerstvé EP “10 Years Later”.

4. Umelcov Ras Demo & YT určite dobre poznáte. Tentokrát však prichádzajú na Slovensko so spoločnou nadupanou šou, ktorá je tak energická a unikátna, že až nebudete chcieť, aby sa skončila.

5. Freestyle Reggae Session– stretnutie česko-slovenského reprezentu na jednom stage-i! Zástupcovia oboch krajín spolu vytvoria jedinečnú atmosféru, kde sa budú striedať s freestylami, doteraz nepočutými piesňami alebo prerobenými hitmi. Účinkujú: Pokyman, Junior Smile, Ryhha za Slovensko a Cocoman, Colectiv a Messenjah za našich českých susedov.

6. Lee Scratch Perry, legendárny producent a starý otec dubu sa vracia na Uprising s posilou, britským dub inštrumentalistom, Mad Professor-om. Stretnutie starej školy s novou môže byť veľmi zaujímavé, a ako poznáme Perryho- aj bláznivé.

7. Awa Fall a.k.a. Sista Awa je mladá talianska speváčka so senegalskými koreňmi, ktorá veľmi prirodzene a uvedomele hlása svoj pozitívny vajb.

8. Babylon Dead– je sľubný a vysoko-energický projekt dvoch britských umelcov s Jman-om na mikrofóne a Illinformed v produkcii a za gramcami. Dobre zohraté duo vás zoberie na nezabudnuteľnú cestu plnú hip hopu, grime-u, elektroniky a basov s podtónom reggae a dancehallu.

9. Martin Jondo– nemecký spevák s kórejskými koreňmi, ktorý svojim prvým EP “Rainbow Warrior” vstúpil na európsku reggae scénu. Jeho talent zaujal aj Genleman-a, ktorého aj istý čas sprevádzal na jeho koncertoch.

10. Kibir La Amlak & Dawtas Of Aya dokazujú, že hudba je univerzálnym jazykom. Vo svojom repertoári ukrývajú šou plnú improvizácie, dynamickosti, efektov a poriadnych basov a to všetko s precítenými vokálmi šarmantnej trojice speváčok. Interpreti z dvoch svetov si k sebe našli cestu na Tawai festivale v Brazílii, kde naviazali silné spojenie a začali spoločne vystupovať.

11. Sentinel Sound– jeden z top soundov európy zavŕši piatkový program na Dancehall stage-i. Ako prvým Európanom sa im podarilo dostať na jamajský sound clash, na ktorom v 2003-ťom porazili trojnásobného víťaza World Clash-u, Black Cat, kedy však skončili na druhom mieste. Popri ďalších výhrach a stúpajúcej sláve sa o dva roky v New Yorku dočkali prvenstva.

K dispozícii sú ešte stále aj dvojdňové vstupenky v sieti Ticketportal, jednodňové a ZŤP vstupenky budú v predaji len na mieste. Všetky informácie nájdete na sociálnych sieťach a domovskej stránke festivalu.

VSTUPENKY

 

Share Button
(Visited 347 times, 1 visits today)
zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook