Biga*Ranx vystúpi prvýkrát v klube na Slovensku

Reggae Callin’ bashment sa vracia do mesta a už v sobotu 3. 11. prinesie tie najlepšie tropické vibes do KC Dunaj!

Pripravte sa, bude horúco – čaká nás celonočná jazda žánrami reggae, dancehall, hip-hop a bass music! V sobotu 3. novembra svoj prvý klubový koncert na Slovensku odohrá jedno z najzaujímavejších mien súčasnej francúzskej scény Biga*Ranx. O jeho support sa postarajú domáci Pokyman & Lukie Fwd, Zugree a DJ Simple Sample.

Biga*Ranx je talentovaný francúzsky raggamuffin, DJ, producent a hudobný experimentátor, ktorý začal tvoriť už vo svojich trinástich rokoch. Inšpirovaný jamajskou kultúrou a ovplyvnený menami ako Super Cat, Alton Ellis, Vybz Kartel či americkými produkciami sa už v mladom veku našiel v kombinovaní štýlov reggae a hiphop.

Prelom v jeho kariére nastal v roku 2008 po stretnutí s Josephom Cottonom, ktorému Biga vďačí za prívlastok Ranx odkazujúci na jeho vokálny štýl a štýlovo spriaznených predchodcov. Spolupráca s Cottonom vyvrcholila skvelými trackmi „Air France Anthem“ a „It’s a Shame“, ktoré obleteli celý svet.

Multižánrový Biga*Ranx svoju schopnosť napredovať dokázal aj na svojom zatiaľ poslednom albume “1988” (2017, vypočujte si ho tu: bigaranx.lnk.to/1988), v rámci ktorého vytvoril nový hudobne originálny žáner s názvom vapor reggae.

Francúzskeho umelca ste už tento rok v lete mohli naživo vidieť a počuť na Uprising Festivale. V novembri sa na Slovensku predstaví prvýkrát v klube, v bratislavskom KC Dunaj, kde ho doplnia silné mená domácej scény. Okrem koncertu sólového projektu členov kapely Medial Banana – speváka Pokymana a hudobného producenta Lukie FWD, odpáli svoj set mladá nadšenkyňa reggae a dancehallu Zugree. V rámci reggae večera nesmie a ani nebude chýbať DJ Simple Sample, jeden zo zakladateľov a organizátorov Uprisingu, ktorý stojí aj za značkou a vydavateľstvom Reggae Callin’. V jeho podaní sa môžeme tešiť na pestrý set, v ktorom namixuje roots a new-roots reggae, dancehall či moombahton, všetko ochutené o vlastné remixy, mashupy a dubplates.

Viac informácií o podujatí nájdete v evente na Facebooku.

 

Share Button

Related Post

Reggae Callin'
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.