Už o pár týždňov Bratislavu opäť zaplaví reggae

Začiatkom decembra, konkrétne 1. decembra, sa už po deviaty raz bude v Bratislave konať Uprising Winter Edition. Táto menšia verzia letného Uprising festivalu tento rok prinesie dve etablované jamajské hviezdy, Jah Masona a Turbulence, za doprovodu kapely Fireman Crew. Už teraz sa môžete tešiť na vlny reggae a dancehall hudby, ktorá v túto sobotňajšiu noc zaplaví  Ateliér Babylon. Samozrejme, do finálneho programu ešte pribudnú mená, nielen zo zahraničnej, ale taktiež aj domácej hudobnej scény.

 

Na pódiách zabáva svojich fanúšikov už viac než 25 rokov po celom svete. So svojou uvedomelou hudbou  charakteristickým raketovým flowom, sa radí medzi najlepších žijúcich reggae interpretov. Jah Mason sa na Slovensko vráti po dlhých deviatich rokoch a poteší aj našich fanúšikov. Na svojom konte ma veľa známych hitov, no  môžete ho poznať aj z albumu Inna Jamdown od kapely Medial Banana, na ktorý prispel svojou “Ganja Medley”.

 

 

Ďalší ohlásený umelec sa vo svete reggae hudby pohybuje už takmer 20 rokov, no u nás sa tento rok predstaví po prvýkrát.  Turbulence je jamajský spevák, ktorý tvorí reggae a dancehall hudbu.  Pravý rastafarián, ktorý sa z geta vďaka hudbe vypracoval na výslnie. O prelom jeho kariéry sa postarala pieseň “Notorious” (2004), ktorá sa umiestnila na prvých miestach reggae a dancehall rebríčkov na Jamajke, v New Yorku, Londýne či Japonsku. V roku 2007 sa objavil v dokumentárnom filme Rise Up, ktorý zachytil svet undergroundovej hudby na Jamajke, a tiež aj jeho rozkvet a cestu k medzinárodnému úspechu. Dokument si získal uznanie svetových médií a tiež aj viacero ocenení.

 

 

Lístky sú v predpredaji v sieti Ticketportal a na domovskej stránke festivalu www.uprising.sk.

 

Viac info na:

https://www.fb.com/uprisingfestivalofficial/ (FANPAGE)

https://www.facebook.com/events/245642842793263/ (EVENT)

https://www.instagram.com/uprising_festival/ (INSTA)

http://bit.ly/uwe2018-tickets (LÍSTKY)

 

#UWE2018

Share Button
Nikka
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.