So svojou reggae jazdou je späť kapela United Flavour

Medzinárodná skupina United Flavour sa po trojročnej odmlke vracia späť na hudobnú scénu. Už toto leto si preto môžete opäť vychutnať ich energické koncerty. Počas prestávky pracovala na nových veciach a ako prvú ochutnávku vypúšťa spoločne s videoklipom  skladbu Candela, ktorá vznikla v spolupráci s populárnou slovenskou reggae kapelou Medial Banana. Novinka je predzvesťou ďalšieho štúdiového albumu, ktorý ponesie názov Controvert , a jeho vydanie je naplánované na september 2019 v spolupráci s Batelier Records.

„Candela znamená oheň a je jednoducho o party a užívanie si života. Niektoré časti textu sú ale tiež o dôležitosti pozitívnych vibrácií hudby. Tie nám pomáhajú brániť sa pred zlými vplyvmi, ako napríklad násilie, čo je bohužiaľ bežná súčasť života v určitých častiach sveta, “opisuje singel speváčka Carmen.

Producent, skladateľ a zároveň basgitarista United Flavour Djei Gogo dodáva: “Reggae má rôzne typy soundu, je tu africký sound, európsky sound, Británia vyvinula tiež špecifický sound reggae, dosť rozdielny od jamajského reggae. My sa snažíme prísť s naším vlastným, unikátnym zvukom. O to sme sa snažili aj v singli Candela. ” DJ napísal zároveň scenár videoklipu a podieľal sa ako spolurežisér.

Kapelu čaká festivalové leto, zahrajú na akciách ako Uprising festival v Bratislave, v Čechách potom Cultural Reggae Vibez, Rock for Churchill, Štrkovňa Open Music, Farebná planéta a ďalších. Nasledovať bude očakávané jesenné klubové turné. United Flavour sú známi tým, že dokážu vytvoriť skvelú atmostéru plnú pozitívnej energie a strhujúce show. “Na koncerty sa doslova trasieme, po našej koncertnej prestávke sme nabití a sľubujeme, že na vás nezostane nitka suchá,” zhodujú sa United Flavour.

Share Button
(Visited 147 times, 1 visits today)
Nikka
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook