Uprising festival predstavil prvé mená tohtoročných účinkujúcich

Do Bratislavy príde vnuk reggae legendy, jamajský Elephant Man, či skupina Dub Inc z Francúzska.

Po dlhých chvíľach čakanie, prišla tá na ktorú sa každý tešíl. Oznámenie mien účinkujúcich, ktorí 23. a 24. augusta zavítajú na bratislavský Uprising festival. Niektoré hviezdy si dajú na festivale premiéru, niektorí sa po rokoch vracajú na pódiá tohto festivalu. Hlavné však je, že tešiť sa môžu všetci – od fanúšikov reggae a dancehallu, cez dub, ale aj všetky dnb heads, junglisti a hiphoperi.

Slovensko tento rok navštívi až z Jamajky dancehallová superstar Elephant Man, Jo Mersa Marley, vnuk legendárneho Boba Marleyho. No tiež aj francúzsky miláčik davu, vynikajúca kapela Dub Inc, ktorá je uprisingovému publiku dobre známa.

Svoj sólo projekt príde predstaviť člen zaniknutého Irie Révoltés, spevák a rapper Mal Élevé a rozlúčkový koncert s fanúšikmi príde na Uprising odohrať Symbiz, berlínska hviezda ghetto bass music. Nemecká scéna príde tento rok ešte o jedno silné meno. Poslednú tour si dáva aj formácia Illbilly Hitec, ktorá však počas nej nevynechá ani festivalovú Bratislavu, takže pod stageom by nemal nikto z vás chýbať.

Neskoré nočné hodiny aj tento rok budú patriť lámaným beatom, tentokrát pod taktovkou britských jungle dnb producentov Serial Killaz. Fanúšikovia dubu sa určite potešia menám ako Alpha Steppa ft. Nai-Jah či MCs na mikrofóne – Parly B, či britský veterán Murray Man.

Lokálnu scénu zastúpi česko-španielsko-africká formácia United Flavour. Tá sa po rokoch dostaví na Uprising s novým albumom, na ktorom sa objaví aj spolupráca s Medial Banana. O tomto treku sme vás informovali len pred pár dňami, a preto ak si ho ešte nepočul klikaj tu. Prvým slovenským menom na dvanástom ročníku festivalu Uprising je Strapo, ktorý si svojimi vystúpeniami a tvorbou za tie roky získal aj srdcia mnohých hiphopových, ale aj nehiphopových fanúšikov.

Prvých 12 mien Uprisingu svojou pestrosťou dokonale vystihuje ducha tohto obľúbeného festivalu, ktorého line-up opäť zaručí tú najlepšiu rozlúčku s letom. Vstupenky (za 40€ iba do 20.2.) aj VIP lístky s množstvom výhod zoženiete na www.uprising.sk alebo v sieti Ticketportal.

A ak si ešte nevidel official video so všetkými menami tak rýchlo klikaj TU.

 

Share Button
(Visited 38 times, 1 visits today)
Nikka
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: (#4) Application request limit reached
Type: OAuthException
Code: 4
Please refer to our Error Message Reference.