Ms. Lauryn Hill je headlinerkou tohtoročného Uprising festivalu

Multiplatinová umelkyňa Lauryn Hill vstúpila do hudobného povedomia ako speváčka skupiny Fugees. Debutový album Blunted on Reality vydali v roku 1994. O dva roky neskôr Fugees ohromili druhým albumom s názvom The Score. Preslávili ho cover verzie skladieb Killing Me Softly With His Song od Roberty Flack, ale aj megahity Ready or Not, Fu-Gee-La, v ktorých sa naplno prejavil potenciál vtedy len dvadsaťjedenročnej Lauryn Hill. 

V auguste 1998 vydala svoj prvý sólový album s názvom The Miseducation of Lauryn Hill. Ten sa stal najrýchlejšie predávajúcim sa ženským debutom v histórii. Lauryn Hill zaň dokonca získala jedenásť nominácií na cenu Grammy. Stala sa prvým hip-hopovým umelcom, ktorý vyhral cenu album roka a prvou ženou, ktorá si od akadémie hudobných umení odniesla 5 sošiek.

Ako sólová speváčka vystúpi Ms. Lauryn Hill s kapelou na Slovensku prvýkrát, a to priamo na 12. ročníku Uprising festivalu. Koncom leta, konkrétne 23. a 24. augusta sa okrem nej na pódiá postavia ďalšie hviezdy svetového formátu, a mnohí ďalší domáci aj zahraniční interpreti.  Bezpochyby sa je na čo tešíť, pretože zoznam účinkujúcich ešte nieje ani zďaleka kompletný.

Vstupenky na celý festival aktuálne zoženiete v cene 50€. V predaji sú aj VIP lístky s množstvom výhod, napríklad vstup do luxusnej VIP zóny, vouchcer do VIP baru, Uprising tričko … . Oba druhy lístkov nájdete na www.uprising.sk a v sieti Ticketportal.


Share Button
(Visited 20 times, 1 visits today)
Nikka
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook